Przedszkole z wiodącym angielskim – jak je wybrać?

Wielu rodzicom zależy, aby ich pociechy chłonęły język angielski od jak najmłodszych lat. Nikogo to chyba nie dziwi, ponieważ posługiwanie się językiem angielskim jest w naszych czasach niezbędną umiejętnością. Z tego powodu powstaje coraz więcej przedszkoli angielskich. Są to z reguły placówki prywatne. 

Przedszkole polsko-angielskie – dlaczego warto?

Nie można zaprzeczyć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest bardzo istotna w kontekście całościowego rozwoju naszych pociech, dlatego odpowiedź na pytanie, czy przedszkole angielskie (w mieście Łomianki polecane jest Polsko-Angielskie Przedszkole Niepubliczne Tree House) jest dobrym wyjściem, jest nad wyraz prosta: jasne, że tak. Zdecydowanie warto postawić na przedszkole niepubliczne nastawione na naukę języka angielskiego, gdyż w dzisiejszych czasach biegłe posługiwanie się tym językiem jest kompetencją niezwykle istotną i przydatną zarówno w życiu prywatnym, jak i później, w trakcie pracy. 

Czy w przedszkolu angielskim mówi się tylko po angielsku?

Jest to pytanie, które bez wątpienia ciśnie się na usta wielu rodziców. Rzecz jasna maluchy są zachęcane do jak najbardziej intensywnego posługiwania się tym językiem, ale w trakcie normalnej komunikacji nie ma jakichkolwiek przeszkód, żeby korzystać z języka polskiego. Większość zajęć jest natomiast prowadzona w języku angielskim, co w znacznej mierze wpływa na rozwój dziecka w tej kwestii. Trzeba pamiętać, że przedszkole niepubliczne (Łomianki) za swój priorytet stawia przede wszystkim opiekę nad dziećmi oraz ich równomierny rozwój, ale przede wszystkim cudowną atmosferę, dzięki której wszystkie dzieci będą chciały przebywać jak najwięcej w miejscu, jakim jest przedszkole angielskie.